IROP CZ RO B C RGBz

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Obec Obruby, jako zřizovatel Mateřské školy Obruby, příspěvkové organizace, se sídlem: Obruby 91, 294 03 Obruby, IČO: 71004394,
oznamuje - v návaznosti na vládou České republiky vyhlášený nouzový stav z důvodu ochrany zdraví obyvatel, a návrh ředitelky mateřské školy - přerušení provozu mateřské školy, a to až do odvolání.

INFORMACE ČESKÉ POŠTY

Česká pošta v současné době každodenně reaguje na vývoj situace a na opatření vlády, naše postupy se mění podle současných potřeb Pošty a klientů. Dovoluji si Vás informovat o aktuálně přijatých opatřeních:

1. Vyplácení důchodů

Od pondělí 23. 3. 2020 budou důchody, které měla Česká pošta původně vyplácet na svých pobočkách ve dnech 23. a 24. 3. 2020 (cca 75 tisíc plateb za každý výplatní den), seniorům doručovány.

Prakticky to znamená, že v příštím týdnu nemusí žádný důchodce pro svůj důchod na poštu, všechny důchody se pokusí Česká pošta doručit. Pokud by se stalo, že důchodce nebude doručovatelem zastižen, bude mu důchod uložen na ukládací poště. Senior si pak může zavolat na svoji poštu a domluvit si konkrétní datum, kdy mu pošťáci důchod doručí domů. Pokus o doručení bude učiněn i u důchodů, které si důchodci nevyzvedli dnes, tj. 20. 3. 2020. Důchody, které Česká pošta doručovala na adresu důchodce, budou i nadále doručovány beze změny.

Česká pošta přijaté opatření bude průběžně vyhodnocovat, a pokud by bylo nutno přijmout další úpravy v systému výplaty důchodů, bude o tomto občany s předstihem informovat.

1. Doporučené zásilky

Od středy 25. 3. 2020 budou doporučené zásilky doručovány standardním způsobem, tzn. že nebudeme doporučené zásilky ukládat automaticky na pobočkách.

1. Otevírací doba pro seniory

Pobočky budou s platností od pondělí 23. 3. 2020 otevřeny do 9:00 pouze pro seniory.

OMEZENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN

Od dnešního dne 16.3.2020 se omezují úřední hodiny na obecním úřadě. Vše lze řešit elektronickou cestou nebo telefonicky. Platby lze provádět převodem.

VYHLÁŠENÍ NOUZOVÉHO STAVU

Veškeré informace naleznete v sekci ,,úřední deska"

UPOZORNĚNÍ - COVID-19

Doporučení Ministerstva zdravotnictví občanům ČR a dalším osobám přijíždějícím z Itálie či z jiných oblastí s vysokým  počtem onemocnění COVID-19

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví doporučuje cestovatelům, kteří pobývali v období od poloviny února 2020 v regionech Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto, či v jiných oblastech s vysokým počtem onemocnění vyvolaných novým koronavirem, aby v následujících 14 dnech po opuštění daného regionu sledovali svůj zdravotní stav se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění (především horečka nad 38 st. C, dýchací obtíže, kašel) a 2krát denně si měřili tělesnou teplotu.
Po návratu z uvedených regionů pečlivě sledujte svůj zdravotní stav. V případě výskytu výše uvedených příznaků respiračního onemocnění zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte telefonní linku 112, operátor této linky Vám zprostředkuje kontakt s pracovníky místně příslušné krajské hygienické stanice, kteří Vám sdělí další postup k zajištění Vašeho vyšetření a prevence eventuálního šíření nákazy.

Důsledně dodržujte zásady respirační hygieny, často si myjte ruce mýdlem  a vodou, používejte dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem.

DALŠÍ INFORMACE NAJDETE V SEKCI ÚŘEDNÍ DESKA

MASOPUSTNÍ PRŮVOD

Obecní úřad a SDH Vás všechny srdečně zvou na 20 ročník tradičního masopustního průvodu, který se koná v sobotu 22. 2. 2020 od 13h před požární zbrojnicí. Na konci průvodu bude opět vyhlášena nejlepší maškara.

OR obruby

Adresa: